MASZYNY DO CIĘCIA PIANKI IZOLACYJNEJ

Polycut to firma inżynieryjna produkująca na zamówienie maszyny do cięcia pianek izolacyjnych takich jak styropian, pianka PIR. Dotyczy to produktów takich jak: Kingspan Kooltherm , Kingspan Thermoroof , Płyty izolacyjne Celotex , Recticel Eurothane i IKO Enertherm.

O Polikucie

Polycut działa na rynku od 1999 roku i dostarczył setki maszyn na zamówienie klientom na całym świecie. Korzystając z najnowszych pakietów CAD i naszego bogatego doświadczenia inżynierskiego, dokładna specyfikacja może zostać wizualizowana przed produkcją. Nasze maszyny są produkowane i montowane w Wielkiej Brytanii, w specjalnie wybudowanej fabryce. System sterowania zapewnia firma Lenze, która posiada zespoły wsparcia w biurach na całym świecie.

Insulation Foam Cutting Machine

Cięcie bezpyłowe

Maszyna tnie produkt za pomocą specjalnie zaprojektowanego, stałego ostrza noża, dzięki czemu podczas cięcia nie powstaje pył. Alternatywna metoda cięcia piłą ścienną lub piłą szablastą powoduje powstawanie znacznych cząstek pyłu i wiórów, które wymagają odciągnięcia i oczyszczenia.

Korzystanie z maszyny Polycut oznacza, że ​​produkty można natychmiast przyciąć i wykorzystać, bez konieczności czasochłonnego czyszczenia.

Alternatywna metoda cięcia izolacji za pomocą obrotowej lub posuwisto-zwrotnej tarczy piły powoduje powstawanie znacznych ilości pyłu podczas cięcia, a operatorzy muszą chronić się za pomocą środków ochrony indywidualnej. W przypadku maszyny Polycut nie jest to konieczne, a cięcie jest czyste.

Insulation Foam Cutting Machine

Wydajne i wszechstronne cięcie

Maszyna jest robotem sterowanym CNC, zaprogramowanym za pomocą pakietu przyjaznego dla użytkownika i wydajnego oprogramowania. Tego oprogramowania można używać do tworzenia szybkich prostych cięć przez operatora na maszynie lub do tworzenia całej gamy różnych kształtów, które można łączyć ze sobą w celu optymalizacji wykorzystania arkuszy magazynowych. Maszyna wówczas automatycznie odetnie wszystkie panele na raz z całego arkusza. Ten proces zajmuje tylko kilka minut.

Maszyna może wycinać dowolne kształty o prostych krawędziach, od prostokątów, trójkątów, pięciokątów itp. W razie potrzeby może również wycinać krzywizny.

Maszyna pracująca z prędkością 1,5 metra na sekundę jest w stanie przetworzyć setki paneli dziennie.

Maszynę można również zaprogramować tak, aby pocięła pozostały arkusz na małe kawałki, które łatwiej jest wyrzucić.

Insulation Foam Cutting Machine Software

Funkcje oprogramowania

Maszyna wykorzystuje JWSHAPE, bogaty w funkcje pakiet oprogramowania optymalizującego. Za pomocą tego oprogramowania operator wybiera kształt panelu, który chce wyciąć z biblioteki ponad 100 różnych kształtów.

Wszystkie panele wymagające cięcia tego dnia można wprowadzić z wyprzedzeniem, a oprogramowanie
połączy je w partię według grubości/rodzaju panelu. Partie te można następnie automatycznie optymalizować w celu uzyskania zadań cięcia i wygenerowania plików CNC.

Można je przesłać do maszyny za pośrednictwem sieci. Wraz z plikami CNC oprogramowanie generuje raport pomocniczy, zawierający szczegółowe informacje dla operatora, który plik CNC wybrać, typ i rozmiar panelu do wycięcia oraz rysunek przedstawiający plan cięcia. Można również wyprodukować etykiety dla każdego zadania i każdego panelu w ramach zadania.

Na koniec generowany jest raport podsumowujący przedstawiający sumy wszystkich zadań w partii, w tym zużycie arkuszy i wskaźniki marnotrawstwa.

Oprogramowanie może służyć do tworzenia etykiet dla ciętych paneli, które zawierają takie dane, jak numer zamówienia, wymiary panelu, klient i inne konfigurowalne dane. Dla wszelkich ścinków, które mają zostać zachowane, można również automatycznie wygenerować etykietę, podając ich rozmiar i numer referencyjny.

 

Precyzyjne cięcie

Dokładność pozycjonowania maszyny mieści się w tolerancji mniejszej niż 1 mm. Wysokociśnieniowe łóżko podciśnieniowe zapewnia bezpieczne mocowanie arkuszy podczas cięcia, a ograniczniki protektorowe zapewniają bezpieczną podstawę dla materiału, zapewniając dokładne cięcie.

Noże są wykonane na zamówienie, aby pasowały do ​​maszyny Polycut i mają długą żywotność dzięki podjętemu procesowi hartowania. Do różnych materiałów można stosować różne noże, aby zoptymalizować jakość cięcia.

W zestawie z maszyną dostarczane jest narzędzie do wymiany noża, dzięki czemu można go szybko i bezpiecznie wymienić – w mniej niż 5 minut.

Insulation Foam Cutting Machine

Cięcie o dużej objętości

Oprócz wycinania dowolnego kształtu z arkusza, maszyna może również wycinać prostokąty z wielu arkuszy jednocześnie, co znacznie zwiększa produktywność. Standardowe ostrze o średnicy 70 mm umożliwia cięcie kilku cieńszych arkuszy jednocześnie w pionie i poziomie.

Można zastosować dłuższe ostrza do cięcia grubszych produktów.

Aby poprawić optymalizację, na łóżku można umieścić kilka prześcieradeł jednocześnie i traktować je w oprogramowaniu jako jeden. Daje to optymalizatorowi większe możliwości poprawy układu ciętych paneli, zmniejszając w ten sposób straty, oszczędzając materiał i pieniądze. Do maszyny w standardzie można załadować jednocześnie aż sześć arkuszy o wymiarach 2400mm x 1200mm.

CUTTING MACHINES
MASZYNY DO CIĘCIA PIANKI IZOLACYJNEJ

Bezpieczna operacja

Maszyna jest wyposażona w skaner bezpieczeństwa umieszczony w dolnej części mostu tnącego. Zapewnia to zawsze strefę ochronną o szerokości 1,5 m wokół ruchomego elementu. Jeśli ktoś zbliży się do tej strefy podczas cięcia, maszyna zostanie natychmiast zatrzymana. Po usunięciu osoby lub przedmiotu ze strefy bezpieczeństwa urządzenie automatycznie resetuje się i można wznowić pracę.

Na maszynie znajdują się również przyciski zatrzymania awaryjnego, umożliwiające operatorowi natychmiastowe zatrzymanie produkcji.

Insulation Foam Cutting Machine Software

Przyjazny dla użytkownika interfejs

Interfejsem jest system operacyjny Windows 10 z 15” dotykowym panelem sterowania. Składa się z intuicyjnych ikon umożliwiających wybór różnych operacji.

Język ekranów operacyjnych można również zmienić, wybierając żądany na stronie ustawień.

Kalibrację punktu odniesienia można przeprowadzić z poziomu ekranu operatora, jednak jest ona zabezpieczona hasłem, tak aby nie mogła zostać przypadkowo zmieniona przez nieupoważnione osoby.

Obsługa posprzedażna

Nasz wewnętrzny zespół inżynierów jest do Twojej dyspozycji, aby zapewnić wsparcie po dokonaniu zakupu. Oferujemy trzy poziomy pakietów serwisowych:

Po pierwsze, możesz mieć zgłoszenia serwisowe adhoc;

Po drugie, możemy zaoferować roczne plany serwisowe obejmujące wizyty serwisowe i zdalne wsparcie w ciągu tygodnia roboczego;

Po trzecie oferujemy to pierwsze, ale z dodatkowym oprogramowaniem do monitorowania wydajności.

Monitoring wydajności

Nasz pakiet usług trzeciego poziomu obejmuje monitorowanie wydajności maszyny.

Będziemy stale monitorować wydajność Twojej maszyny i możemy zaplanować prewencyjne wizyty konserwacyjne, aby zminimalizować ryzyko nieoczekiwanych przestojów.

Możemy również dostarczyć informacje, które można wykorzystać w ocenie wydajności produkcji w czasie.

Specyfikacja techniczna


Maszyna do cięcia pianki izolacyjnej

Maszyna Polycut jest produkowana na zamówienie i może być skonfigurowana zgodnie z Twoimi konkretnymi potrzebami. 

Obejmuje to zmianę rozmiaru łóżka dla różnych rozmiarów prześcieradeł, zmianę głębokości cięcia, a nawet zmianę koloru w celu dopasowania do marki Twojej firmy. 

Szczegóły techniczne: 

Wymiary standardowe:
Szerokość całkowita: 1,5 m –  Długość całkowita: 9,1 m –  Wysokość całkowita: 3,2 m

Maksymalna prędkość liniowa: 1,5 m/sek

Prędkość cięcia: Zmienna

Głowica tnąca: Wytrzymałe, precyzyjne ostrze wykonane z hartowanej stali

Głębokość cięcia nożem: do 70mm

Cięcie wielu arkuszy czy pojedynczych arkuszy? Pojedynczy lub wielokrotny

Cięcie skomplikowanych kształtów? Tak

Tolerancje: +/- 0,05% przebytej odległości

Całkowity przesuw osi X: 7,2 m

Całkowity przesuw osi Y: 2,4 m

Próżnia: System próżniowy wrażliwy na ciśnienie

Dystrybucja próżni: 60 punktów podciśnienia, które mogą być wybierane ręcznie przez operatora lub automatycznie przełączane przez maszynę

System kontroli ruchu: Zintegrowany sterownik PLC obsługujący wstępnie zaprogramowane sterowanie CNC i silniki, które napędzają głowicę tnącą. Dane są dostarczane z indywidualnie opracowanego pakietu optymalizacyjnego.

Oprogramowanie optymalizujące: umożliwia grupowanie dowolnej liczby paneli w jedno zadanie, które można następnie w ciągu kilku sekund zoptymalizować pod kątem rozmiarów arkuszy magazynowych przy użyciu różnych algorytmów automatycznej optymalizacji. Minimalizuje to procent odpadów, poprawiając wydajność i skracając czas przetwarzania. 

Zdalna diagnostyka: Sieciowy dostęp do Internetu umożliwia połączenie maszyny z naszym biurem inżynieryjnym, dostarczając dane o stanie oraz ułatwiając wsparcie i szkolenia online.

POLYCARBONATE CUTTING MACHINES

Zmiana noża od przodu

Wymiana noża od tyłu

  Policut wielocięty
Głębokość cięcia nożem Do 70 mm
Cięcie wielu arkuszy czy pojedynczych arkuszy? Pojedynczy lub wielokrotny
Cięcie skomplikowanych kształtów? Tak

 

JAK KUPIĆ

Skontaktuj się z nami, aby poprosić o pełną wycenę i specyfikację dowolnej maszyny. Po złożeniu zamówienia miejsce produkcyjne zostanie przydzielone i rozpocznie się produkcja.  Maszyny produkowane są na zamówienie, a terminy realizacji różnią się w zależności od specyfikacji maszyny i dostępności podzespołów w danym momencie.  Czas realizacji zostanie potwierdzony po złożeniu zamówienia.   

INSTALACJA

Instalacja trwa zwykle 1 dzień, ponieważ maszyna zostanie dostarczona w pełni zmontowana.  

Nasz wewnętrzny zespół inżynierów przeprowadzi prace serwisowe na maszynach przez cały okres ich użytkowania. Dostępne są pakiety konserwacyjne. Obejmuje to zdalną pomoc techniczną za pośrednictwem telefonu lub połączenia internetowego bezpośrednio z maszyną w celu uzyskania aktualizacji, szkolenia lub wsparcia. 

Jedynymi elementami eksploatacyjnymi maszyny są ostrza i filcowa osłona stołu tnącego. Wszystkie te produkty są dostępne z magazynu w naszej fabryce. 

POZOSTAJEMY W KONTAKCIE

Jednostka 2 Sidings Business Park, Freightliner Road, HULL HU3 4XA, Wielka Brytania

Tel: +44 (0) 1482 221821          email: mark@polycut-uk.com    whatsapp: +44 (0)7985 522367